PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137466}
6,7 88 815
ocen
6,7 10 1 88815
6,0 15
ocen krytyków
Czas surferów
powrót do forum filmu Czas surferów

Wczoraj sobie obejrzałem tą komedię z ciekawości. Planowałem już obejrzeć od jakiegoś
czasu, bo czytałem i słyszałem, jaka to słynna jest i w ogóle. Aż się zawstydziłem, że nie
oglądałem, ale nie dziwię się, że nie znalazłem na niego czasu... TVP za rzadko to puszcza, o
niekorzystnej porze zawsze jak większość takich filmów. Muszę przyznać, że naprawdę jest
dobra, nawet bardzo. Film zrobiony trafną konwencją, na styl Tarantino. Nawet nawiązania są
do Wściekłych Psów, Jackie Brown, a trafiły się też do komedii jak Naiwniak, Biali nie potrafią
skakać czy Big Lebowski. Cieszy mnie to bardzo, gdyż uwielbiam klasyki, a już szczególnie
wielbię Quentina. Widać, że nie byle co. Dialogi już przeszły do historii. Najlepsze to monolog o
Dżokerze albo to o wężu. Parę razy się uśmiałem, ale naprawdę było co oglądać. Ciekawy
pomysł, intryga i fabuła. Brawa dla Jacka Gąsiorowskiego - scenarzysty i reżysera. W 1991
wyreżyserował Tak, tak i muszę to obejrzeć, reszta to jakieś zagraniczne filmy, nie wspomnę już
o serialach. Aktorstwo nienajlepsze. Linda zagrał na swoim poziomie. Oj, tam, taki dystans do
jego podobnych ról. Jeszcze Dziędziel i Zamachowski. A dalej to tylko Obuchowicz się trzymał.
Kozioł i Fifi to chyba wzięci z ulicy czy tam nie wiem skąd, ale oni mogli jeszcze być. Natomiast
Rysio to porażka na całej linii. Skąd go kur.wa jego mać wzięli, to ja naprawdę już nie wiem.
Szkoda, że nie wzięli kogoś innego. Zastanawiam się, kogo widziałbym w takiej roli. Super
pomysł na postać, ale wykonanie to Tragedy. Zero dykcji, zero jakiegoś aktorstwa, normalnie
zero. Taki z niego amator. Wykute kwestie tak, że aż uszy bolą. No, nie mogę.

ocenił(a) film na 6
frycio80

http://www.filmweb.pl/film/Czas+surfer%C3%B3w-2005-137466/discussion/Mia%C5%82o+ by%C4%87+jak+u+Tarantino,1931893

Jak to widzisz ?

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Jestem zdziwiony. No, cóż. Opinie są zawsze różne... Jeden ocenia tak jak ja, a drugi tak jak ten z twojego linka.

ocenił(a) film na 6
frycio80

Niezły, ale na tle najlepszych polskich komedii jednak to jest przeciętny film.
Porównaj go siebie do Misia, Seksmisji, serialu Alternatywy 4, Kilera czy Chłopaki nie płaczą i
już za różowo nie jest.

ocenił(a) film na 10
returner

Są gusta i guściki

ocenił(a) film na 5
returner

To jest żałosny film! Jedynie nastolatek może uznać to gówno za film godny polecenia. Aktorstwo jest ... a właściwie go nie ma - plastikowo odegrane sceny.... po prostu tragedia.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Ja cieszę się, że Polacy potrafią reżyserować takie filmy.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

A tak w ogóle to dla mnie ostatnia dobra polska komedia, bo potem to już kicha.

ocenił(a) film na 7
frycio80

Tak zwany 'rysio' położył ten film, jego rola była dość kluczowa, spajała, komedię i parodię z filmem sensacyjno-gangsterkim, niestety odtwórca tej roli położył sprawę na całego, to już lepiej "karki" odegrały swoją rolę ...

OmniModo

Zdecydowanie najlepszym aktorem w tym filmie był Kozioł. Grał siebie.

ocenił(a) film na 9
frycio80

Nie obchodzi mnie, czy wzięci z ulicy, czy nie, ważne, że świetnie się wpasowali w ten film i dostarczyli mi mnóstwo śmiechu. Najłatwiej krytykować, trudniej spróbować samemu zagrać w kultowym filmie i stworzyć poniekąd kultowe postacie z kwestiami, powiedzonkami, które przejdą do codziennego slangu. Taka sama sytuacja jak z Laską z Chłopaki nie płaczą. Jak dla mnie Kozioł i Fifi byli świetni. W ogóle Fifi to obok Jokera moja ulubiona postać w tym filmie.

ocenił(a) film na 8
raVadrian

Kozioł i Fifi, zgadzam się,. Za to Rysio za nic. Za żadne skarby. Mogliby kogoś lepszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones